Zásahy  2013

Jednotka nezasahovala.

Zásahy  2011

Požár v chatové oblasti Jeclov 27.10.2011

Naše jednotka byla operačním střediskem HZS Kraje Vysočina v 22.34 hod. vyzvána k pomoci při požáru chaty v oblasti Jeclova,u cylostezky.Jednotka vyjíždí a po příjezdu na místo události se hlásí VZ. Ten nechává naši jednotku v záloze a po té ji ve 23.15 hod. odesílá zpět na základnu. Jednotka nezasahovala.

Požár balíků slámy v areálu ZD Velký Beranov 23.8.2011

V 15.22 hod byl ohlášen požár balíků slámy v areálu ZD Velký Beranov. Po vyhlášení poplachu naše jednotka vytvořila dopravní vedení pomocí DS-16 od rybníka do areálu ZD. Z druhé požární stříkačky PS-12,jsme dolňovali vozidla přímo u rybníka. Hořelo cca.80 ks balíků,v těsné blízkosti kravína,který naštěstí nebyl zasažen. Zásahu se zůčastnili jednotky: HZS k.V. stanice Jihlava, SDH Luka nad Jihlavou, SDH Bedřichov, SDH Zhoř a SDH Velký Beranov.

Požár pneumatik na skádce v Henčově 14.5.2011

Dne 14.5.2011 ve 20.15 hod byla jednotka SDH Velký Beranov požádána operačním střediskem HZS kraje Vysočina o doplňování vody do hasičských vozidel z vodního zdroje - rybník v obci Velký Beranov,místní části Nové Domky.Jednotka po příjezdu na místo zřizuje čerpání z vodního zdroje za pomoci DS-16 a průběžně plní vozidla.

Technická pomoc - Vyhledávání pohřešované osoby 28.2.2011

Dne 28.2.2011V 19.15 hod bylo naše SDH Velký Beranov  požádáno operačním střediskem HZS kraje Vysočina o spolupráci při vyhledávání pohřešované osoby v katastru obce Velký Beranov.Jednotka nemusela zasahovat,osobu objevila Policie ČR.

Zpráva Policie ČR : www.policie.cz/clanek/pohresovaneho-nasli-policiste-vcas.aspx

Technická pomoc - Požár transformátoru 12.2.2011

Dne 12.2.2011 v 9.30 hod došlo k pořáru transformátoru v katastru obce Velký Beranov,na místo vyjíždí jednotka HSZ k.v. stanice Jihlava a operačníá středisko vyhlašuje poplach jednotce SDH Velký Beranov.Jednotka je připravena k výjezu a dostává pokyn k setrvání na základně.Jednotka nemusela zasahovat.

Zásahy  2010

Požár pneumatik na skládce v Henčově 2.8.2010

Dne 2.8.2010 ve 20.31 hod byla jednotka SDH Velký Beranov požádána operačním střediskem HZS kraje Vysočina o doplňování vody do hasičských vozidel z vodního zdroje - rybník v obci Velký Beranov,místní části Nové Domky.Jednotka po příjezdu na místo zřizuje čerpání z vodního zdroje za pomoci DS-16 a průběžně plní vozidla.

Zůčastnili se :   Vrzáček Josef,Smola Tomáš,Munduch Libor,Munduch Luděk,Markovič Robert,           Marek Ludvík,Novák Jaroslav

Technická pomoc  17.7.2010 - čerpání vody

Dne 17.7.2010 v 17.30 hod,požádal starosta obce Velký Beranov Jaroslav Kokejl,jednotku SDH Velký Beranov o odčerpání vody z kotelny bytového domu ve Velkém Beranově.

Jednotka vyjíždí na místo a za pomoci motorového kalového čerpadla zahajuje čerpání vody z plynové kotelny a garáže.

Po návratu jednotka provede dokončení čerpání vody v bytovém domě ve Velkém Beranově č.309 a vrací se na základnu.

Zůčastili se :      Vrzáček Josef, Smola Tomáš a Munduch Libor.

Technická pomoc  6.2.2010

Dne 6.2.2010 zasahovali čtyři naši členové,na základě žádosti starosty obce,na střeše Základní školy,kde shazovali navátý sníh ze spojovací chdby.

Zásahy  2009

Technická pomoc  8.8.2009

Dne 15.8.2009,byla naše jednotka požádána o pomoc,při provdušnění rybníka na Nových Domkách,kde se začali vlivem počasí dusit ryby.

Jednotka pomcí 4-C proudů z pžární stříkačky DS-16,začala okysličovat vodu v rybníce.Akce trvala tři hodiny,

zůčastnili se jí Libor Munduch,Tomáš Smola a Andrejčin Milan.

Technická pomoc  1.7.2009 - 2.7.2009

Dne 1.7.2009,byla naše jednotka požádána o pomoc,při provdušnění rybníka na Nových Domkách,kde se začali vlivem počasí dusit ryby.

Jednotka pomcí 4-C proudů z pžární stříkačky DS-16,začala okysličovat vodu v rybníce.Akce trvala každý den dvě hodiny.

zůčastnili se jí naši strojníci Libor Munduch a Přemysl Strnad.

Technická pomoc  10.6.2009

Dne 10.6.2009,byla naše jednotka SDH vyzvána starostou obce Velký Beranov,o pomoc při zajištění ohrady s hovězím dobytkem,jednoho beranovského,zemědělce. Zvířata,již několikrát utekla a ohrožují občany v obci,jakož i vozidla na silnici 2.třídy směrem z Jihlavy na Velké Meziříčí.

Policie ČR i obec,bohužel nemá žádnou jinou možnost zamezit těmto výletům.

Vše se podařilo a uvidíme,za jak dlouho si hladový dobytek najde jinou cestu ven.

Požár pneumatik na skládce v Henčově 14.5.2011