Zájezd SDH Velký Beranov.

06.09.2009 13:41

Dne 5.9.2009 jsme vyrazili na dlouho plánovaný výlet do Moravského krasu a pivovaru Černá Hora.Vyjeli jsme v 9.20 hod směrem na Luka nad Jihlavou,na poslední rozloučení s kamarádem Karlem Freyem. Po obřadu vyjíždíme na dálnici a jedme do Moravského krasu.Cestou si něco málo popijeme,ochutnávky domácího alkoholu jsou vítané.Na míto jsme dorazili včas a zbylo nám trochu času,někteří se rozhodli použít k cestě k jeskyním motorového vláčku,jiní šli procházkou pěšky.Samotná prohlídka a plavba lodičkami byla super.Většina našeho zájezdu se pak vydala na prohlídku propasti Macocha také z horní vyhlídky.V 15.30 hod vyrážíme směrem k Černé Hoře,kde nás čeká prohlídka pivovaru.Prohlídka bala zajímavá a po skončení jsme v restauraci pivovaru ochutnali místní výrobky a něco si také zakoupili domů.Večere s posezením byla na dopručení zamluvena v restauraci Bílý koníček,v části Formanka,ve Velkém Meziříčí.Na místo slíbené celé Formanky, byl jeden velký stůl rezervován pro místní štamgasty.Byli jsme tak rozděleni.Většině to však nevadilo a nechali jsme se zbytečně vyprovokovat ke zbrklému odjezdu do hospody ve Velkém Beranově,kde na nás prý čekají s otevřenou náručí.Opak byl však pravdou,polovina účastníků si neměla kde sednou a rozprchla se domů,druhá byla,stejně jak u Bílého koníčka rozdělené po celé hospodě a o nějakém zpěvu,kvůli kterému se hlavně vyprovokoval odjezd,nemohla být ani řeč,protože na plátně promítali fotbalový zápas.Tak se část osazenstva přesunula do herny,která se uvolnila kolem 22.hodiny,kde si mohli zapět.Trapné vyvrcholení celého večera přinesl závěr,kdy někteří účastíci zaplatili útratu sami,jiní ve vyžadovali proplacení lístků ( na nichž byli i cigarety a panáky ) po sboru SDH.Pro ukončení celé této šlamastiky,bylo rozhodnuto,útratu zaplatit a s členy co si zaplatili ze svého to srovnat.Celkově zajezd byl bezvadný,bohužel skončil společně s večeři,po 20.hodině ,rozbroji ve Velkém Meziříčí.......škoda že jsme si to tahle nechali pokazit.

Zapsal starosta SDH Velký Beranov a velitel

Vrzáček Josef